foto ebony
tytuł NEWS

EBONY BONES!

Prawdziwe nazwisko Ebony Thomas. Brytyjska piosenkra i producentka muzyki elektronicznej. Oprócz muzyki zajmowała się także aktorstwem. Na swoim koncie ma współpracę z między innymi Jay'em-Z.

Wokalistka rozpoczęła przygodę z muzyką już w wieku 12 lat, kiedy to została dostrzeżona przez aktora Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych Marka Rylance'a. Wtedy też zaangażowała się w aktorstwo i przez przeszło 5 lat grała w telewizyjnym serialu „Family Affairs”. W 2004 i 2005 roku nominowana była właśnie za tę rolę do British Soap Awards w dziedzinie Najlepszej Aktorki Komediowej.

Dwa lata później artystka rozpoczęła cykl koncertów – „Ebony Bones!”, na których prezentowała skomponowaną przez siebie muzykę. Jej pierwszy, amatorski instrument składał się z butelki po piwie, statywu do perkusji oraz naczynia kuchennego zwanego woksem. Niedługo potem pojawił się jej debiutancki singiel „We Know All About You” podejmujący tematy z powieści Orwella. Następnie wystąpiła w duecie z Jo'em Whiley'em, który podbił radiowe listy przebojów stając się numerem 1. Singiel „Don't Fart Of My Hart” szybko stał się najgorętszym nagraniem sezonu. Tym samym producentka została nagrodzona przez British Council za najlepszy wideoklip.

Ebony z czasem zaczęła się pojawiać w słynnych magazynach, między innymi - Vogue, czy The Guardian. W ten sposób zyskała rozgłos i udała się w swoją pierwszą trasę koncertową. Występowała na festiwalu Massive Attack's Meltdown, a w 2007 roku zagrała u boku Jay'a-Z.

2009 rok był przełomem w karierze artystki. Pojawił się wtedy jej pierwszy studyjny album „Bone Of My Bones” mający odniesienia do biblijnej Księgi Rodzaju. Na krążku Ebony wykonuje partie smyczkowe, gitarowe, perkusyjne oraz organowe. Album został doceniony przez magazyn Rolling Stone, w którym w zestawieniu umieszczono utwór „Warrior”.

Aktualnie kompozytorka jest w trakcie prac nad nowym materiałem. „Blood Is The New Black”, bo taki tytuł nosi jego najnowszy longplay, zostanie nagrany z udziałem orkiestry symfonicznej z Indii.

<< ARTYŚCI