foto 2011
tytuł NEWS

Jak było w poprzednich latach…

Interdyscyplinarne CudaWianki 2011 zainaugurowały początek lata w Gdyni. Podczas 3 koncertów (Smolik, Kayah, Matthew Herbert Big Band) + setu DJ-skiego Matthew Herberta tysiące widzów z Trójmiasta i całej Polski witało nadejście lata do 2 rano.

Tradycyjnie to masowe, plenerowe wydarzenie otworzyło pasmo warsztatów, akcji i aktywności dla wszystkich chętnych. Setki osób odwiedziły Centrum Miasta i Aleję Topolową, aby wziąć udział w najbardziej interakcyjnej części CudaWianków 2011. Powstały wielobarwne eko-koszulki, w niebo pofrunęły nietypowe lampiony, dzieciaki stworzyły na trawie recyclingowe miasto, a dorośli w tym czasie relaksowali się, wykonując tańce ludowe. W ramach Akcji Wianki gospodynie z Kociewia wyplatały imponujące tradycyjne wianki. W tym samym czasie, ramię w ramię artyści pomagali w wyplataniu wianków alternatywnych z materiałów recyclingowych. Program dzienny CudaWianków obejmował także Alternatywne Zwiedzanie Miasta, czyli 5 godzinnych działań mobilnych, prezentujących Gdynię m.in. od strony relaksacyjnej, zielonej, architektonicznej, nadmorskiej czy historycznej.

Główny punkt programu – scena muzyczna przyciągnęła wielotysięczną widownię nie tylko z Gdyni, ale i całego kraju. Zachwyt wzbudziła scena z mieniącą się barwami i bardzo oryginalną scenografią autorstwa Jarosława Koziary, wyświetlona setkami punktów świetlnych. Krótki set dj-ski Matthew Herberta był jedynie przedsmakiem następujących po nim atrakcji. Bardzo entuzjastycznie przyjęto Smolika z zespołem, w towarzystwie m.in. Natalii Lubrano i Sqbassa jako wokalistów. Prawdziwą euforię wywołała Kayah, która przez ponad godzinę rozgrzewała publiczność największymi przebojami, zachęcając do tańca i przekazywania innym pozytywnej energii. Scena w pełnej krasie rozbłysła na finałowym koncercie 19-osobowego składu Matthew Herbert Big Band z niezwykłą wokalistką Eską Mtungwazi, która czarowała słuchaczy potężnym głosem. Przeplatane działaniami performerskimi utwory, perfekcyjnie wykonane przez świetny Big Band zaskakiwały dużym ładunkiem emocji, energii i wrażeń.

CudaWianki 2011 zakończyła malownicza Akcja Lampiony!, czyli wypuszczenie w niebo setek papierowych lampionów szczęścia.

<< WRÓĆ

WIĘCEJ >>