tytuł NEWS

Zapraszamy na Cudawianki!

Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni. Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do centrum miasta 30-tysięczną widownię. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 30 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej - Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu.

CW 2012 to intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, mobilne Alternatywne Zwiedzanie Miasta czyli Cuda Tour, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etno-wianków, a także po raz pierwszy Ekostrefa, Kids Corner czyli strefa dla najmłodszych, akcja Bulwar Sztuki skupiona na działaniach z zakresu miejskiego dizajnu. Podczas wydarzenia odbędą się również dwa pikniki – czytelniczy i zachęcający do aktywnego wypoczynku wśród dizajnerskich instalacji zaprojektownych w ramach Gdynia Playground. Wszystkie te aktywności są całkowicie otwarte dla uczestników wydarzenia.

Kulminacyjnym punktem programu Cudawianków jest międzynarodowej klasy line-up Sceny Muzycznej – z udziałem gwiazd oraz uznanych artystów polskich i zagranicznych. Muzycy wystąpią w niezwykłej, architektonicznej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary.

Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia programu i informacji o Cudawiankach na oficjalnej stronie: www.cudawianki.eu oraz www.gdyniakulturalna.pl.

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!.

<< WRÓĆ