foto wianki
tytuł NEWS

MIEJSCE: Gdynia | Aleja Topolowa | Bulwar Szwedzki
CZAS: 12.00-18.00 | WSTĘP WOLNY!

Na miłośników wyplatania wianków czekają stanowiska eko i etno wianków.
Ulubiona akcja dzienna uczestników Cudawianków z pewnością przyciągnie nowych miłośników, a wyczarowane cuda chętnie ocenimy i nagrodzimy w ramach konkursu na najpiękniejszy etno wianek i najbardziej pomysłowy eko wianek.

ETNO-WIANKI
Wyróżnij się tego dnia i załóż, wypleciony samodzielnie wianek świętojański! Kultowe już warsztaty z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich z Lubichowa to jedyna, niepowtarzalna okazja by pod okiem specjalistek, aktywnie kultywujących ludowe tradycje, stworzyć swoją własną, oryginalną kompozycję kwiatową. Poznaj bogactwo czerwcowych łąk i wpleć je we włosy. Wianki z Kociewiankami to nieograniczona wyobraźnią, wspaniała zabawa w tworzeniu nakrycia głowy z limitowanej serii „polskiego zielnika”.
Prowadzenie: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa

EKO-WIANKI
Czy można wyplatać wianki z butelek, kartonów, sznurków i gazet? Pewnie, że można! Warsztaty z tworzenia alternatywnych wianków pokażą, że cuda-wianki mogą powstać ze wszystkiego. Z góry nagromadzonych półproduktów wyłonią się fantazyjne obiekty wiankowe i wianko-podobne, a forma edukacji przez zabawę związana z twórczym upcyclingiem przybliży uczestnikom zjawisko artystycznego przetwarzania zużytych przedmiotów i wykształci postawę, którą można nazwać ekologią codzienności.
Prowadzenie: Dominik Rudasz i Natalia Osuch