foto eko
tytuł bulwar

MIEJSCE: Gdynia | Park Rady Europy
CZAS: 12.00-18.00 | WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy do Strefy Relaksu, w której zostaną przeprowadzone działania służące odprężeniu i głębokiemu relaksowi. Cudawianki chętnie wspierają aktywności typu slow life czyli sztukę wolnego życia. Namawiamy do zwolnienia tempa i złapania oddechu. Całość strefy jest ulokowana na fragmencie Parku Rady Europy – zielonej przestrzeni w centrum Gdyni, tuż przy Plaży Śródmieście. Strefa będzie wyposażona w leżaki i inne udogodnienia sprzyjające odprężeniu.

JOGA
Zapraszamy na 4 sesje jogi w godzinach:
12.00-13.00 | 13.30-14.30 | 15.00-16.00 | 16.30-17.30
Prosimy o przyniesienie własnych mat i dodatkowego wyposażenia.

Joga uczy nas jak wzmocnić i zharmonizować ciało, umysł i duszę, abyśmy mogli osiągnąć cel, którym jest zdrowe ciało, zrównoważony umysł i pokój ducha. Joga pomaga usunąć wewnętrzne bariery i daje nam siłę, aby móc utrzymać równowagę, spokój i koncentrację w konfrontacjach z codziennymi wyzwaniami współczesnego życia.
Prowadzenie: Marlena Kotas | Szkoła Jogi MaKai | www.joga-makai.pl

CISZOŁAMACZE - PIKNIK LITERACKI / CHÓR CZYTELNIKÓW
Czas: 12.00-14.00

Dla spragnionych gier i zabaw ze słowem, dla tych, którzy chcą poczytać w zaciszu gdyńskiego parku, dla dorosłych i dla dzieci, czyli dla wszystkich, którzy kochają książki i słowo, a także zabawę i wspólne spędzania czasu. W programie między innymi: chór czytelniczy, kalambury, quiz, gry dla młodych czytelników, czytanie fragmentów książek, a przede wszystkim dostęp do dziesiątków tomów i tomików. Weź koc, zabierz rodzinę i rozczytaj się na resztę wakacji! Zapraszamy do największej czytelni pod gołym niebem. Tutaj nie musisz zachować ciszy. Uwaga, aktywni ciszo-łamacze narażeni są na świetną zabawę i możliwość uzyskania nagrody!
Wsparcie akcji: Nagroda Literacka Gdynia

MUZYKOTERAPIA
Czas: 15.00-17.00

Uzdrawiająca moc muzyki była znana już starożytnym Sumerom. Amerykańscy naukowcy zaś odkryli, że muzyka pomaga zmniejszać uczucie gniewu i łagodzić objawy depresji. Trzydzieści minut zawirowań powietrza daje efekty, jak 10 miligramów valium i to bez skutków ubocznych, zatem "Wspólnie doprowadźmy przemysł farmaceutyczny do bankructwa przy głosie bębnów i sitaru!".
Zagrają: Jakub Noga & Jacek Stromski

Jakub Noga - gra na hinduskim instrumencie strunowym sitar - tworzył zespół muzyki improwizowanej "ŚladamiGagarina". Ostatnio członek Karol Schwarz All Stars, zespołu Kutabuk, oraz Latawce. Pisze wiersze i prozę.

Jacek Stromski - perkusista i instrumentalista. Współpracował z wieloma zespołami, ważniejsze to: Canada , Apteka, Groovekojad, Miłość, Kury, Poganie, Lipali, Ikenga Drummers. Obecnie pracuje nad solowym projektem Drum & Space i działa wspólnie z Navigatorgong.