foto warsztaty
tytuł NEWS

MIEJSCE: Gdynia | Aleja Topolowa | Bulwar Szwedzki
CZAS: 12.00-18.00 | WSTĘP WOLNY!

Cudawianki to nie tylko działania muzyczne i koncerty na Plaży Śródmieście. Zachęcamy do stoczenia pojedynku ze swoją wyobraźnią. Zabierz znajomych i rodzinę i weź udział w działaniach warsztatowych. Tradycyjnie już w Alei Topolowej na świętojańskich miłośników kreacji własnych czekać będą bogate „kramy” z artystycznymi propozycjami na spędzenie pierwszego dnia wakacji w Gdyni. Daj się zaskoczyć i daj się wciągnąć w ręczne robótki. Nie masz zdolności manualnych, nie martw się, mamy także propozycje dla opornych, a nasi artyści z pewnością nie wypuszczą nikogo z pustymi rękami. Uaktywnij się i przygotuj dla siebie i bliskich zestaw wyjątkowych gadżetów na resztę lata. W Alei Cudów nie limitujemy wieku, ani zdolności, jedynym biletem wstępu jest chęć aktywnego udziału w programie cudawiankowej części warsztatowej.
W ramach warsztatów odbędą się liczne konkursy z nagrodami.

DŹWIĘK O!TWORZENIE
To propozycja warsztatów poświęconych budowie prostych instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku. Każdy z nas otoczony jest całą masą różnych szpargałów, nieużywanych przedmiotów, latami przechowywanych "przydasiów". Jeśli zabierzesz je ze sobą do "dźwiękotworzenia" postaramy się razem wykorzystać zgromadzone przedmioty. Używając prostych sposobów technicznych, w atmosferze amatorskiej manufaktury będziemy mogli zbudować domowym sposobem swój własny instrument muzyczny lub innowacyjny obiekt dźwiękowy. Przynieś puszki, butelki, sznurki, gumki, sprężyny, rurki, wiaderka po kiszonej kapuście, koło rowerowe i inne potencjalne źródła dźwięku, a jeśli nie masz pomysłu, my pomożemy Ci go odnaleźć. Jeśli nie posiadasz ze sobą „przydasiów” to nie szkodzi, w ramach stanowiska przygotowaliśmy liczne pakiety materiałów.
Prowadzenie: Paweł Romańczuk i Andrzej Załęski

ELEKTROŚMIECI
Masz w domu stare radio? Może zepsute głośniki od komputera, elektroniczne zabawki dla dzieci czy jakiekolwiek inne urządzenia generujące dźwięk? Nie wyrzucaj ich! Przynieś je na warsztaty przetwarzania elektrośmieci. Będziemy przerabiać je na zasilane energią słoneczną instrumenty muzyczne, których nie powstydziliby się pionierzy dźwiękowej awangardy z lat sześćdziesiątych XX w., skupiając się przy tym na radosnym majsterkowaniu i dobrej zabawie. Jeśli nie masz zielonego pojęcia o elektronice to najlepsza okazja by przestać bać się lutownicy i dowiedzieć się do czego służą oporniki, kondensatory i układy scalone.
Prowadzenie: Maciej Wojnicki

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM
To warsztat dla wszystkich pragnących stworzyć swój osobisty obraz superbohatera lub superłotra. Osoby biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wypełnić puste jeszcze maski i emblematy odpowiednią rysunkową treścią, tworząc w ten sposób niepowtarzalne super-wizerunki. Uczestnik zapełni szablony według własnego uznania, kreując w ten sposób jedynego w swoim rodzaju zamaskowanego herosa, lub czarny charakter. Maski i emblematy dostępne będą w kilku wersjach i wyposażone w odpowiednie zaczepki, dzięki którym będzie je można założyć na twarz bądź na pierś.
Uzupełnieniem powyższych warsztatów będzie zabawa Rozwijamy Superbohatera Komiksowego. Tym razem do dyspozycji przechodniów oddane zostaną wycięte papierowe sylwetki superbohaterów w różnych stylistykach: realistyczna, komiksowa, fantasy, humoreska, itd. posiadające swój przód i tył oraz specjalne podstawki.
Prowadzenie: Jakub Babczyński i Piotr Szulc


WIĘCEJ >>