foto warsztaty
tytuł NEWS

MIEJSCE: Gdynia | Aleja Topolowa | Bulwar Szwedzki
CZAS: 12.00-18.00 | WSTĘP WOLNY!

EXLIBRIS NA BIS!
Stwórz swój własny, niepowtarzalny znak graficzny i oznacz nim swój księgozbiór. Początek zapomnianej dziś już nieco sztuki exlibrisu w Polsce notuje się na drugą połowę XIV wieku. Początkowo exlibris służył jedynie oznaczeniu właściciela, natomiast z biegiem lat zyskał również funkcje dekoracyjne. Dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli nie tylko wykonać swój własny znak graficzny, którym ozdobią swój księgozbiór, ale także zapoznać się z wieloma technikami graficznymi, takimi jak: linoryt, gipsoryt, kolografia czy monotypia. Udział w zajęciach przeznaczony jest dla chętnych w pełnym przedziale wiekowym.
Prowadzenie: Marta Sarna Kowalczyk

Dodatkowo zapraszamy także na piknik czytelniczy do Parku Rady Europy i cudawiankowej Strefy Relaksu w godz. 12.00-14.00. Przynieść swoją ukochaną książkę, poczytaj z przyjaciółmi na wiele głosów, stwórz z nami chór czytelników.

WARSZTATY SITODRUKU
Dzięki wcześniej przygotowanym szablonom graficznie nawiązującymi do cudawiankowej grafiki, uczestnicy będą mogli przygotować własną świętojańska koszulkę, torbę, chustę lub inny dowolny przedmiot nadający się do nadruku sitowego. Dla uczestników warsztatów przygotujemy określony nakład płóciennych i papierowych toreb, które będą mogli ozdobić wedle uznania. Prowadzący umożliwią również tworzenie nadruków dwukolorowych.
Prowadzenie: Rafał Chomik

PIN-UP
Nie masz jeszcze własnego, jedynego w swoim rodzaju znaczka? Czas to zmienić. Przyjdź i zaprojektuj swoją indywidualną przypinkę! Skomponuj własny collage lub skorzystaj z gotowych wzorów. Do dyspozycji uczestników będą pozostawały rozmaite materiały plastyczne, dzięki którym nikt nie wyjdzie bez jedynego w swoim rodzaju pina.
Prowadzenie: Tomasz Dziemianczuk

POMAGNESUJ SOBIE
Celem warsztatów jest stworzenie magnesu wedle własnego projektu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z gotowych wykrojników lub wykonać formę całkowicie według swojego pomysłu i ozdobić ją używając dowolnej techniki: malowania, wyklejania, nakrapiania i wszelakiego autorskiego cudowania. „Namagnesuj” sobie ulubiony motyw i zabierz go do domu.
Prowadzenie: Joanna Zastróżna

<< WRÓĆ